۴۰ سال پاسخگویی
«یکى از بهترین ساعات، آن ساعتى است که با دانشگاهیان، مخصوصاً با دانشجویان روبه‌رو باشم، و با آن‌ها سخن بگویم و از آن‌ها بشنوم.» حضرت آیت‌الله خامنه‌ای؛ ۱۳۶۸/۰۱/۱۶
٠٨:٤٨ - سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧
۱۶ نکته قرآنی از رهنمودهای مقام معظم رهبری به جوانان و دانشجویان عزیز به‌مناسبت ۱۶ آذر و روز دانشجو
به‌مناسبت فرارسیدن ۱۶ آذر و روز دانشجو، ۱۶ نکته قرآنی از رهنمودهای مقام معظم رهبری به جوانان و دانشجویان را که از متن سخنان ایشان در سال‌های مختلف گردآوری شده است را با هم مرور می‌کنیم.
٠٨:٥٨ - سه شنبه ١٣ آذر ١٣٩٧
راه‌اندازی دفاتر مطالعات اجتماعی/ رصد و حل مسائل آسیب‌های اجتماعی توسط نهاد رهبری در دانشگاه‌ها
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به رویکرد نهاد در خصوص آسیب‌های اجتماعی گفت: با راه‌اندازی دفاتر مطالعات اجتماعی رصد و حل مسائل آسیب‌های اجتماعی توسط نهاد رهبری در دانشگاه‌ها جدی‌تر می‌شود.
٠٩:١١ - يکشنبه ١١ آذر ١٣٩٧
بی‌توجهی دولت به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به بی توجهی‌هایی که به مصوبات‌ این شورا می‌شود، گفت: این‌ها قراردادهای خارجی که با عقاید و منافع ما در تضاد است را امضا می‌کنند و در مقابل، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ابلاغ نمی‌کنند.
٠٩:٥ - يکشنبه ١١ آذر ١٣٩٧
مدیران فرهنگی و هنرمندان در میدان «جنگ نرم همه‌جانبه» چه عملکردی داشته‌اند؟
با توجه به اعلام جنگ سخت رهبری و مطالبه سریال نمایشی با مضمون ایستادگی در برابر جنایتکاران و مفسدان عالم، آیا مدیران فرهنگی برنامه‌ای برای پروژه آمریکاستیزی یا استکبارستیزی در دست تولید دارند؟
٠٩:١١ - شنبه ١٠ آذر ١٣٩٧
تفاهم‌نامه همکاری
حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی و دکتر محمدمهدی طهرانچی تفاهم‌نامه همکاری با هدف توسعه دفاتر نهاد در دانشگاه آزاد اسلامی امضا کردند.
٠٩:٣٣ - يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧
سخنرانی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان آ.غ
در فرهنگ قرآنی آنهایی که از نفاق برخوردارند در تنظیم روابط با دشمن و زورگویان و مستکبرین عالم تمایل دارند به هر قیمتی که شده با آنها ارتباط داشته باشند، تمایل دارند به سمت اروپا و آمریکا بروند هرچند که آنها ظلم بکنند ، قرآن با تعبیر فی قلو بهم مرض از آن ها یاد میکند آ نهایی که با سرعت به سمت دشمن حرکت میکنند و میگویند ما از آن ها میترسیم و ممکن است از آن ها آسیب ببینیم و ما را تحریم کنند و مشکلات اقتصادی پیش بیاید ، این ها به لحاظ اندیشه ای باوربه یاری خداوند ندارند.
١٧:١٤ - شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧
 بازنگری در آئین‌نامه ارتقای اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها
جلسه 107 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، كه روز گذشته در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
٢٣:١٣ - دوشنبه ١١ تير ١٣٩٧
ثبت نام دوره ضیافت اندیشه اساتید
آغاز ثبت نام و اجرای طرح ضیافت اندیشه اساتید زمستان 97
١٥:٥٢ - شنبه ١٥ دی ١٣٩٧
ثبت نام ازدواج دانشجویی تمدید شد
رئیس نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏هاخبر داد پذیرایی از 15 هزار زوج دانشجو در طرح ازدواج دانشجویی
١٠:٥٧ - چهارشنبه ١٢ دی ١٣٩٧
پیام تسلیت مقام معظم رهبری و عیادت حجت‌الاسلام رستمی از دانشجویان سانحه واحد علوم و تحقیقات
همراه با انتشار پیام تسلیت حضرت آیت الله خامنه ای ،حجت الاسلام والمسلمین رستمی به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی از مجروحان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات عیادت کرد.
٠٨:٥٥ - چهارشنبه ٥ دی ١٣٩٧
16 آذر متعلق به دانشجوی ضد استکبار، ضد استعمار، ضد نیکسون و ضد آمریکا است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان آ- غ در دیدار جمعی از دانشگاهیان به مناسبت روز دانشجو فرمودند که :روز 16 اذر فقط یک جشن نیست بلکه مناسبتی برای توجه به ماهیت و جریان شناسی نحوه شکل گیری چنین روزی توسط دانشجویان و نخبگان علمی.
١١:١٩ - شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧
افتتاح کافه کتاب دانشجویی نسیم در دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه
به گزارش خبرنگار دانشجویی کانون نسیم اندیشه مراسم افتتاحیه کافه کتاب نسیم روز یکشنبه در مورخ 11/9/97 با حضور دانشجویان دختر علاقه مند دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه برگزار شد. افتتاح این کافه کتاب را جرقه آغازین برای اتفاق های خوب برای فرهنگ کتاب خوانی در دانشگاه خواهد بود .
٠٩:٣٩ - سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧
حضور مسئول نهاد در برنامه فرمول 1+ پخش فیلم
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در برنامه «فرمول یک» عنوان کرد: دانشگاه شاید مهم‌ترین فضایی است که می‌توانیم برای ازدواج جوانان برنامه‌ریزی داشته باشیم
١٣:٩ - دوشنبه ١٩ آذر ١٣٩٧
بازدید رئیس نهاد نمایندگی رهبری از کوی دانشگاه تهران
حجت‌الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها سرزده از کوی دانشگاه تهران بازدید کرد.
١٢:٤٠ - دوشنبه ١٩ آذر ١٣٩٧
استقرار دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه‌ آزاد اسلامی
حجت‌الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به‌عنوان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی به اعضای هیات رئیسه این دانشگاه معرفی شد.
١٤:٣٣ - چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧
 


پیام رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۷

پیام رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها پیامی را همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید خطاب به دانشگاهیان صادر کرد.

 

 

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمين رستمی به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امام علی(علیه‌السلام): العِلمُ سُلطانٌ، مَن وَجَدَهُ صالَ بِهِ، ومَن لَم يَجِدهُ صيلَ عَلَيهِ.
دانش، سلطنت و قدرت است، هر كه آن را بيابد با آن يورش برد و هركه آن را از دست بدهد بر او يورش برند.

به فضل الهی بار دیگر و همزمان با آغاز مهرماه، بهار تحصیل و تهذیب فرا می‌رسد و انبوه دانشجویان و دانش‌پژوهان، همراه با شور و نشاط جوانی جان خویش را به نور علم و معرفت و تلاش برای دانستن و آموختن می‌آرایند؛ تقارن این روزها با ایام شهادت سید و سالار شهیدان و همچنین هفته دفاع مقدس، رسالت همه‌ی ما برای کسب توأمان دانش و معرفت در مکتب انسان‌ساز و عزت بخش سیدالشهداء(علیه السلام) و یارانش که به ما درس آزادگی و ظلم‌ستیزی، خودشناسی و خداشناسی دادند را سنگین‌تر می‌کند.

از همین رو فرصت را غنیمت شمرده و به بهانه آغاز سال جدید تحصیلی، نکاتی چند را با دانشگاهیان عزیز در میان می‌گذارم:

۱- سال تحصیلی جدید در حالی آغاز شده است که نظام مقدس جمهوری اسلامی، ورود به دهه‌ی پنجم از حیات طیبه‌ی خود را تجربه می‌کند. حفظ و مطالبه‌ی نگاه آرمان‌گرایانه نسبت به ارزش‌های انقلاب اسلامی در دانشگاه توأم با واقع‌بینی، از ضروریات تحقق آرمان‌های بزرگی همچون استقلال، آزادی و عدالت در جامعه است؛ این مسئله نیازمند عقلانیت و بصیرت، اعتقاد به انقلابی‌گری، کوشش خستگی‌ناپذیر و اعتماد به وعده‌ی نصرت الهی در تحقق آینده‌ای روشن در میان باورمندان به گفتمان انقلاب اسلامی است.

۲- دانشگاهیان عزیز توجه داشته باشند که در گیر و دار مشکلات روزگار و دشمنی‌های قدرت‌های سلطه‌جوی جهانی با ملت شریف ایران، جریان معتقد به گفتمان انقلاب اسلامی نباید از اهداف عالیه این انقلاب خصوصاً ایجاد تمدن نوین اسلامی غفلت نمایند. از آنجایی که علم، دانش و پژوهش عموماً و به‌ویژه علوم انسانی نرم‌افزار ایجاد چنین تمدنی است، حرکت به سمت ایجاد تحول در تولید علم بومی و علوم انسانی ایرانی– اسلامی و تلاش برای خروج از دایره‌ی بسته‌ی نقل و ترجمه و بی‌تفاوتی نسبت به معضلات کشور، از ضروریاتی است که هر روز غفلت از آن آسیب‌های جبران ناپذیری برای کشور خواهد داشت.

۳- ضروری است اساتید گرانقدر، دانشجویان عزیز و مدیران دلسوز دانشگاهی به ویژه عناصر انقلابی دانشگاه‌ها، با نگاهی نو و عالمانه به تجربیات چهار دهه‌ی گذشته، ضمن ایجاد زمینه‌هایی برای نقد و بررسی عالمانه و منصفانه وضعیت کنونی کشور و با شناختی دقیق از نظام مسائل کشور به تقویت نقاط قوت و استمرار آنها کمک نمایند و البته در مورد برخی نقاط ضعف نیز بهترین مجموعه‌ای که می‌تواند راهکارهایی برای ترمیم و برون رفت از مشکلات در قالب نظام پیشنهادها ارائه نماید، نهاد دانشگاه و آموزش عالی کشور است. بدین ترتیب مجموعه‌ای از اولویت‌ها برای ایجاد تحول و تعالی در نظام جمهوری اسلامی در برابر دیدگان ملت ایران، نخبگان و مسئولان قرار خواهد گرفت.

۴-  شرایط اقتصادی کشور که حاصل فشار روزافزون قدرت‌های متخاصم است و با برخی بی‌تدبیری‌های داخلی فزونی یافته، اقتضائات جدیدی برای دانشگاه‌ها پدید آورده است؛ در این شرایط «جنگ اقتصادی»، دانشگاه می‌تواند با بیشینه‌سازی تلاش‌های خود، تهدیدهای جنگ تحمیلی اقتصادی غرب را به فرصت‌هایی ناب تبدیل نماید و با گام‌هایی سنجیده و دقیق، نظام اقتصادی مستقل از نفت را پایه‌ریزی نماید. همچنین این شرایط ایجاب می‌کند مدیران محترم آموزش عالی و دانشگاه‌ها، حداکثر تلاش خود را در جهت ارائه تسهیلات و همراهی با عموم دانشجویان فراهم آورند.

در پایان لازم است به جوانان عزیز دانشجو نکته‌ای را متذکر شوم که قدر این ایام و فرصت‌های ناب جوانی و دانش‌پژوهی را بدانید. سرزمین حاصل‌خیز دل‌های شما و جان‌های پاک شما در معرض لطف و رحمت الهی قرار دارد و در صورت تلاش و مراقبت‌های معنوی ان‌شاءالله در آینده ثمرات مبارکی برای جامعه اسلامی و خودتان خواهد داشت. از خداوند متعال روزهای سرشار از موفقیت،آرامش و سربلندی را برایتان درخواست می‌نمایم.

مصطفی رستمی

 

:: انتهاي پيام ::

 
 
 

کد خبر: ٥٤٢٥٦٥     تعداد بازدید تعداد نمایش: 48

       تاریخ مخابره: چهارشنبه ٤ مهر ١٣٩٧  / زمان: ١٣:٣٨  / شماره مطلب: ٥٤٢٥٦٥               سرویس خبر: اخبار نهاد, اسلايدر, اسلايدر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • «وب سايت نهاد » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • «وب سايت نهاد» از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به پايگاه اطلاع رساني نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي استان آذربايجان غربي می باشد