بازنگری در آئین‌نامه ارتقای اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها
جلسه 107 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، كه روز گذشته در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
٢٣:١٣ - دوشنبه ١١ تير ١٣٩٧
افتتاحیه طرح ضیافت اساتید دانشگاه های آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی
آیین آغازطرح ضیافت اندیشه اساتید آذربایجان غربی به همت دفترهم اندیشی اساتید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در واحد ارومیه برگزار شد.
١٩:٣٨ - شنبه ٩ تير ١٣٩٧
پیام رهبر انقلاب به تیم ملی فوتبال پس از آخرین بازی در جام جهانی روسیه
«‌به تیم ملّی ایران بگویید: شما پیروز و سرافراز برگشتید. آفرین. ان‌شاءالله موفّق باشید.»
١٦:١ - سه شنبه ٥ تير ١٣٩٧
کسانی که خودشان به بن‌بست رسیده‌اند، این بن‌بست را به نظام نسبت می‌دهند!
این همایش که چهلمین نشستِ مسئولان نهاد است با چهلمین سال انقلاب اسلامی مصادف شده است. چهل‌سالگی هم اشاره به نوعی بلوغ عقلی و معرفتی دارد و دوران نشاط و شادابی و سرزنده‌بودن را به ذهن متبادر می‌کند
١١:١٧ - چهارشنبه ٢ خرداد ١٣٩٧
فرصت «آمریکای بدون بزک»
از درون خود استمداد کنیم تا کارها را پیش ببریم
١٤:٤٥ - سه شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٥
۶ پرسش بنیادین درباره انقلاب کبیر اسلامی ایران
«انقلاب کبیر اسلامی» که بزرگترین تحول و تغییر قدرت در طول تاریخ ما بود و اساس سلطنت و حکومت فردی را به حکومت مردمی تبدیل کرد، شایسته‌ی آن است که از ابعاد گوناگون مورد توجه و بررسی قرار بگیرد.
١١:٥٣ - يکشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٥
خدمت فلسفه وجود ما
پایان ماموریت یک خدمتگزار،شهادت است
٠٩:٥٩ - شنبه ١٦ بهمن ١٣٩٥
حجّت بر شما تمام است
«جوانان مومن انقلابی» در میدان جنگ نرم وظایف سنگینی بر عهده دارند
١٣:٥٢ - شنبه ٩ بهمن ١٣٩٥
افتتاحیه طرح ضیافت اساتید دانشگاه های آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی
آیین آغازطرح ضیافت اندیشه اساتید آذربایجان غربی به همت دفترهم اندیشی اساتید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در واحد ارومیه برگزار شد.
١٩:٣٨ - شنبه ٩ تير ١٣٩٧
ثبت نام دوره ضیافت اندیشه اساتید
آغاز ثبت نام و اجرای طرح ضیافت اندیشه اساتید تابستان 97
١٦:٤٤ - چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧
نتایج قرعه کشی هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان اعلام شد/۹۵ هزار نفر ثبت نام کردند
حجت الاسلام والمسلمین فقیهی؛رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت:قرعه کشی متقاضیان هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان به صورت اینترنتی انجام و نتایج آن در سامانه جامع عتبات دانشگاهیان در سایت لبیک اعلام شد.
٠٩:٤٩ - شنبه ١٦ دی ١٣٩٦
طرح «رمضان بهار قرآن» در دانشگاه آزاد واحد میاندوآب برگزار شد.
برگزاری طرح «رمضان بهار قرآن» در دانشگاه آزاد واحد میاندوآب
١٠:٧ - سه شنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٦
در این برنامه ریاست محترم دانشگاه به اهمیت مقاومت و ادامه راه مجاهدت و ایثار تاکید نمودند.
١٠:٠ - چهارشنبه ٣ خرداد ١٣٩٦
برگزاری دوره سبک زندگی و کارگاه فرهنگی ازدواج در واحد ارومیه
دوره سبک زندگی و کارگاه فرهنگی ازدواج در واحد ارومیه برگزار شد.
١٤:٥٢ - سه شنبه ٣ اسفند ١٣٩٥
دیدار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر به همراه مسئولین شهرستان باخانواده های معظم شاهد و ایثارگر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر به همراه جمعی از مسئولین شهرستان با خانواده های معظم شاهد و ایثارگر دیدار کردند.
١٠:٣٦ - يکشنبه ١ اسفند ١٣٩٥
کارگاه آموزشی بررسی تعارض نقش ها و تقابل انتظارات همسران در واحد بوکان
کارگاه آموزشی بررسی تعارض نقش ها و تقابل انتظارات همسران در واحد بوکان برگزار شد
١٤:٧ - دوشنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٥
 


فرصت «آمریکای بدون بزک»

از درون خود استمداد کنیم تا کارها را پیش ببریم

 

 

حدود 20 روز بعد از آغاز به‌کار رئیس‌جمهور جدیدآمریکا، سر و صداهای زیادی در مخالفت با او در آن کشور و نقاط دیگر دنیا و در واکنش به دستورهای جنجالی‌ او بلند شده است؛ دستورهایی که در واقع «حقیقت آمریکا» را نشان می‌دهد و طبیعی است که وقتی فساد همه‌جانبه در دستگاه حاکمه‌ی آمریکای بدون بزک مقابل چشم افکار عمومی قرار می‌گیرد، و خلاصه‌ی اجرای کلیشه‌هایی همچون حقوق بشرآمریکایی، می‌شود بازداشت کودک پنج‌ساله، حتی کم‌سوترین چشم‌ها نیز دیگر پنجه‌ی آهنینی را که دستکش مخملی از روی آن افتاده، ببینند و به آن اعتراض کنند.

«این آقای تازه‌آمده» البته در دوره تبلیغات انتخاباتی نیز به واقعیت‌هایی از درون آمریکا اعتراف کرده بود که نشان از اوج بحران و فساد سیاسی، اقتصادی، اخلاقی و اجتماعی در این کشور داشت؛ مثلاً گفت: "ما 20 تریلیارد دلاربدهکاریم؛ همه چیز به هم ریخته است  و بر اساس گزارشی که به تازگی دیده ام ما 6 تریلیارد دلار در خاور میانه هزینه کرده ایم. ما می‌توانستیم با این پول دو بار کشورمان را بسازیم. این واقعاً شرم آور است."

 همان حرف‌های 38 ساله جمهوری اسلامی
اگرچه ممکن است اعتراف به این واقعیتها از زبان عالی‌ترین مقام آمریکا برای بخش زیادی از مخاطبان آن در دنیا تازه و جذاب باشد اما حرفهای نورسیده‌ی کاخ سفید در دوران انتخابات و اقدامات او بعد از انتخابات، چندان برای ملت ایران تازگی ندارد و حدود 38 سال است که جمهوری اسلامی در تلاش برای نشان دادن همین چهره واقعی آمریکا است؛ اکنون نیز «ما از این آقایی که تازه آمده، متشکّریم؛ تشکّر ما به‌خاطر این است که زحمت ما را کم کرد و چهره‌ی واقعی آمریکا را نشان داد. 19/11/95»
اما نتیجه‌ی نقاب‌افتادن از چهره آمریکا، تنها اثبات مدعاهای جمهوری اسلامی درباره «حقیقت آمریکا» نیست، بلکه باید به این شرایط به‌عنوان فرصتی مناسب نگاه کرد؛ چرا و چگونه؟

شکست بزک هیولا
دولت قبلی آمریکا، از همان ابتدا راهبرد دست چدنی در زیر دستکش مخملی را انتخاب کرد؛ از سویی در نامه‌های خصوصی اظهار ارادت و همکاری، و برای مذاکره و گفت‌وگو اظهار علاقه‌مندی می‌کرد و از سوی دیگر، علناً و صریحاً از فتنه‌گران حمایت می‌کرد، منطقه را در عراق و سوریه به آتش می‌کشید و تحریم‌های فلج‌کننده علیه ملت ایران وضع می‌کرد. البته این همه‌ی ماجرا نبود، بلکه متأسفانه عده‌ای نیز در داخل آگاهانه یا غافلانه حلقه‌های  بعدی این زنجیر را تکمیل می‌کردند و با بزک کردن چهره هیولایی آمریکا آن‌هم در حالی‌که تمام توانش را بر زمین‌گیر کردن ملت ایران متمرکز کرده بود، این خط تبلیغی را دنبال می‌کردند که آمریکا مایل به حل مسائل خود با ایران از طریق مذاکره است، و اگر در مسئله هسته‌ای کوتاه بیاییم، تحریم‌ها یک‌باره برطرف و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم حل خواهد شد.

دوگانه «سراب» و «رزق لا یحتسب»
با این وجود، امروز دیگر سهل‎اندیش‌ترین محاسبه‌گران نیز به تجربه و شهود رسیده‌اند که نباید وقت کشور برای اعتماد به دشمنی تلف شود که «اصل وجود جمهوری اسلامی را، اصل قدرت گرفتن اسلام را نمیتواند تحمّل بکند» و نتیجه امید بستن به قدرتهای مادّی و شیطانی و به‌کار گرفتن عقلانیت و محاسبات مادی در سایه‌ی اعتماد به شیطانها، چیزی جز «سراب» و «نقطه‌های خیالی» نیست. در مقابل این سراب، البته «نقطه‌های امیدبخش حقیقی و واقعی» و «رزق لا یحتسب» نیز وجود دارد که لازمه رسیدن به آنها، «اقدام و عمل» به‌جای نشستن و اعتماد به دشمن و اکتفا به حرف زدن است. «تلاش کنید، کار کنید، ابتکار به خرج بدهید، نیروی حقیقی خداداد خودتان را به صحنه بیاورید، به میدان بیاورید،  با توکّل به خدا، با امید به کمک الهی، آن‌وقت خدا کمک خواهد کرد. امّا اگر چنانچه نشستید به انتظار اینکه شیطان -آن هم شیطان اکبر- بیاید کمک کند، آن وقت همان «کَسَرابٍ بِقیعَةٍ یَحسَبُهُ الظَّمئانُ ماءً» خواهد بود، خیری از او به ما نمی‌رسد. 19/11/95»

اقدام و عمل به‌جای وقت تلف‌کردن برای سراب
فرصت آمریکای بدون بزک برای کشور باید این باشد که همگان این واقعیت را متوجه شوند که «وقتی اجازه نمیدهند شما برای زمین خودت از بیرون آب بیاوری» به‌جای اینکه توان و زمان کشور به انتظار سراب‌های پوچ و دوراهی‌های القایی و دروغینی هدر داده شود که شیطان تلاش می‌کند با اخلال در دستگاه محاسباتی مردم و مسئولان، آنها را واقعی جلوه دهد، «باید چاه حفر کنی و از درون زمین خودت آب بیرون بیاوری تا محتاج ‌آب آن همسایه‌ی بخیل نباشی؛ باید از درون خود استمداد کنیم و بتوانیم کارها را پیش ببریم. 1/1/94»

 

:: انتهاي پيام ::

 
 
 

کد خبر: ٥١٦٩٨٠     تعداد بازدید تعداد نمایش: 470

       تاریخ مخابره: سه شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٥  / زمان: ١٤:٤٥  / شماره مطلب: ٥١٦٩٨٠               سرویس خبر: -

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • «وب سايت نهاد » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • «وب سايت نهاد» از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به پايگاه اطلاع رساني نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي استان آذربايجان غربي می باشد