۴۰ سال پاسخگویی
«یکى از بهترین ساعات، آن ساعتى است که با دانشگاهیان، مخصوصاً با دانشجویان روبه‌رو باشم، و با آن‌ها سخن بگویم و از آن‌ها بشنوم.» حضرت آیت‌الله خامنه‌ای؛ ۱۳۶۸/۰۱/۱۶
٠٨:٤٨ - سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧
۱۶ نکته قرآنی از رهنمودهای مقام معظم رهبری به جوانان و دانشجویان عزیز به‌مناسبت ۱۶ آذر و روز دانشجو
به‌مناسبت فرارسیدن ۱۶ آذر و روز دانشجو، ۱۶ نکته قرآنی از رهنمودهای مقام معظم رهبری به جوانان و دانشجویان را که از متن سخنان ایشان در سال‌های مختلف گردآوری شده است را با هم مرور می‌کنیم.
٠٨:٥٨ - سه شنبه ١٣ آذر ١٣٩٧
راه‌اندازی دفاتر مطالعات اجتماعی/ رصد و حل مسائل آسیب‌های اجتماعی توسط نهاد رهبری در دانشگاه‌ها
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به رویکرد نهاد در خصوص آسیب‌های اجتماعی گفت: با راه‌اندازی دفاتر مطالعات اجتماعی رصد و حل مسائل آسیب‌های اجتماعی توسط نهاد رهبری در دانشگاه‌ها جدی‌تر می‌شود.
٠٩:١١ - يکشنبه ١١ آذر ١٣٩٧
بی‌توجهی دولت به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به بی توجهی‌هایی که به مصوبات‌ این شورا می‌شود، گفت: این‌ها قراردادهای خارجی که با عقاید و منافع ما در تضاد است را امضا می‌کنند و در مقابل، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ابلاغ نمی‌کنند.
٠٩:٥ - يکشنبه ١١ آذر ١٣٩٧
مدیران فرهنگی و هنرمندان در میدان «جنگ نرم همه‌جانبه» چه عملکردی داشته‌اند؟
با توجه به اعلام جنگ سخت رهبری و مطالبه سریال نمایشی با مضمون ایستادگی در برابر جنایتکاران و مفسدان عالم، آیا مدیران فرهنگی برنامه‌ای برای پروژه آمریکاستیزی یا استکبارستیزی در دست تولید دارند؟
٠٩:١١ - شنبه ١٠ آذر ١٣٩٧
تفاهم‌نامه همکاری
حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی و دکتر محمدمهدی طهرانچی تفاهم‌نامه همکاری با هدف توسعه دفاتر نهاد در دانشگاه آزاد اسلامی امضا کردند.
٠٩:٣٣ - يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧
سخنرانی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان آ.غ
در فرهنگ قرآنی آنهایی که از نفاق برخوردارند در تنظیم روابط با دشمن و زورگویان و مستکبرین عالم تمایل دارند به هر قیمتی که شده با آنها ارتباط داشته باشند، تمایل دارند به سمت اروپا و آمریکا بروند هرچند که آنها ظلم بکنند ، قرآن با تعبیر فی قلو بهم مرض از آن ها یاد میکند آ نهایی که با سرعت به سمت دشمن حرکت میکنند و میگویند ما از آن ها میترسیم و ممکن است از آن ها آسیب ببینیم و ما را تحریم کنند و مشکلات اقتصادی پیش بیاید ، این ها به لحاظ اندیشه ای باوربه یاری خداوند ندارند.
١٧:١٤ - شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧
 بازنگری در آئین‌نامه ارتقای اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها
جلسه 107 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، كه روز گذشته در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
٢٣:١٣ - دوشنبه ١١ تير ١٣٩٧
ثبت نام دوره ضیافت اندیشه اساتید
آغاز ثبت نام و اجرای طرح ضیافت اندیشه اساتید زمستان 97
١٥:٥٢ - شنبه ١٥ دی ١٣٩٧
ثبت نام ازدواج دانشجویی تمدید شد
رئیس نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏هاخبر داد پذیرایی از 15 هزار زوج دانشجو در طرح ازدواج دانشجویی
١٠:٥٧ - چهارشنبه ١٢ دی ١٣٩٧
پیام تسلیت مقام معظم رهبری و عیادت حجت‌الاسلام رستمی از دانشجویان سانحه واحد علوم و تحقیقات
همراه با انتشار پیام تسلیت حضرت آیت الله خامنه ای ،حجت الاسلام والمسلمین رستمی به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی از مجروحان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات عیادت کرد.
٠٨:٥٥ - چهارشنبه ٥ دی ١٣٩٧
16 آذر متعلق به دانشجوی ضد استکبار، ضد استعمار، ضد نیکسون و ضد آمریکا است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان آ- غ در دیدار جمعی از دانشگاهیان به مناسبت روز دانشجو فرمودند که :روز 16 اذر فقط یک جشن نیست بلکه مناسبتی برای توجه به ماهیت و جریان شناسی نحوه شکل گیری چنین روزی توسط دانشجویان و نخبگان علمی.
١١:١٩ - شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧
افتتاح کافه کتاب دانشجویی نسیم در دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه
به گزارش خبرنگار دانشجویی کانون نسیم اندیشه مراسم افتتاحیه کافه کتاب نسیم روز یکشنبه در مورخ 11/9/97 با حضور دانشجویان دختر علاقه مند دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه برگزار شد. افتتاح این کافه کتاب را جرقه آغازین برای اتفاق های خوب برای فرهنگ کتاب خوانی در دانشگاه خواهد بود .
٠٩:٣٩ - سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧
حضور مسئول نهاد در برنامه فرمول 1+ پخش فیلم
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در برنامه «فرمول یک» عنوان کرد: دانشگاه شاید مهم‌ترین فضایی است که می‌توانیم برای ازدواج جوانان برنامه‌ریزی داشته باشیم
١٣:٩ - دوشنبه ١٩ آذر ١٣٩٧
بازدید رئیس نهاد نمایندگی رهبری از کوی دانشگاه تهران
حجت‌الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها سرزده از کوی دانشگاه تهران بازدید کرد.
١٢:٤٠ - دوشنبه ١٩ آذر ١٣٩٧
استقرار دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه‌ آزاد اسلامی
حجت‌الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به‌عنوان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی به اعضای هیات رئیسه این دانشگاه معرفی شد.
١٤:٣٣ - چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧
 


فرصت «آمریکای بدون بزک»

از درون خود استمداد کنیم تا کارها را پیش ببریم

 

 

حدود 20 روز بعد از آغاز به‌کار رئیس‌جمهور جدیدآمریکا، سر و صداهای زیادی در مخالفت با او در آن کشور و نقاط دیگر دنیا و در واکنش به دستورهای جنجالی‌ او بلند شده است؛ دستورهایی که در واقع «حقیقت آمریکا» را نشان می‌دهد و طبیعی است که وقتی فساد همه‌جانبه در دستگاه حاکمه‌ی آمریکای بدون بزک مقابل چشم افکار عمومی قرار می‌گیرد، و خلاصه‌ی اجرای کلیشه‌هایی همچون حقوق بشرآمریکایی، می‌شود بازداشت کودک پنج‌ساله، حتی کم‌سوترین چشم‌ها نیز دیگر پنجه‌ی آهنینی را که دستکش مخملی از روی آن افتاده، ببینند و به آن اعتراض کنند.

«این آقای تازه‌آمده» البته در دوره تبلیغات انتخاباتی نیز به واقعیت‌هایی از درون آمریکا اعتراف کرده بود که نشان از اوج بحران و فساد سیاسی، اقتصادی، اخلاقی و اجتماعی در این کشور داشت؛ مثلاً گفت: "ما 20 تریلیارد دلاربدهکاریم؛ همه چیز به هم ریخته است  و بر اساس گزارشی که به تازگی دیده ام ما 6 تریلیارد دلار در خاور میانه هزینه کرده ایم. ما می‌توانستیم با این پول دو بار کشورمان را بسازیم. این واقعاً شرم آور است."

 همان حرف‌های 38 ساله جمهوری اسلامی
اگرچه ممکن است اعتراف به این واقعیتها از زبان عالی‌ترین مقام آمریکا برای بخش زیادی از مخاطبان آن در دنیا تازه و جذاب باشد اما حرفهای نورسیده‌ی کاخ سفید در دوران انتخابات و اقدامات او بعد از انتخابات، چندان برای ملت ایران تازگی ندارد و حدود 38 سال است که جمهوری اسلامی در تلاش برای نشان دادن همین چهره واقعی آمریکا است؛ اکنون نیز «ما از این آقایی که تازه آمده، متشکّریم؛ تشکّر ما به‌خاطر این است که زحمت ما را کم کرد و چهره‌ی واقعی آمریکا را نشان داد. 19/11/95»
اما نتیجه‌ی نقاب‌افتادن از چهره آمریکا، تنها اثبات مدعاهای جمهوری اسلامی درباره «حقیقت آمریکا» نیست، بلکه باید به این شرایط به‌عنوان فرصتی مناسب نگاه کرد؛ چرا و چگونه؟

شکست بزک هیولا
دولت قبلی آمریکا، از همان ابتدا راهبرد دست چدنی در زیر دستکش مخملی را انتخاب کرد؛ از سویی در نامه‌های خصوصی اظهار ارادت و همکاری، و برای مذاکره و گفت‌وگو اظهار علاقه‌مندی می‌کرد و از سوی دیگر، علناً و صریحاً از فتنه‌گران حمایت می‌کرد، منطقه را در عراق و سوریه به آتش می‌کشید و تحریم‌های فلج‌کننده علیه ملت ایران وضع می‌کرد. البته این همه‌ی ماجرا نبود، بلکه متأسفانه عده‌ای نیز در داخل آگاهانه یا غافلانه حلقه‌های  بعدی این زنجیر را تکمیل می‌کردند و با بزک کردن چهره هیولایی آمریکا آن‌هم در حالی‌که تمام توانش را بر زمین‌گیر کردن ملت ایران متمرکز کرده بود، این خط تبلیغی را دنبال می‌کردند که آمریکا مایل به حل مسائل خود با ایران از طریق مذاکره است، و اگر در مسئله هسته‌ای کوتاه بیاییم، تحریم‌ها یک‌باره برطرف و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم حل خواهد شد.

دوگانه «سراب» و «رزق لا یحتسب»
با این وجود، امروز دیگر سهل‎اندیش‌ترین محاسبه‌گران نیز به تجربه و شهود رسیده‌اند که نباید وقت کشور برای اعتماد به دشمنی تلف شود که «اصل وجود جمهوری اسلامی را، اصل قدرت گرفتن اسلام را نمیتواند تحمّل بکند» و نتیجه امید بستن به قدرتهای مادّی و شیطانی و به‌کار گرفتن عقلانیت و محاسبات مادی در سایه‌ی اعتماد به شیطانها، چیزی جز «سراب» و «نقطه‌های خیالی» نیست. در مقابل این سراب، البته «نقطه‌های امیدبخش حقیقی و واقعی» و «رزق لا یحتسب» نیز وجود دارد که لازمه رسیدن به آنها، «اقدام و عمل» به‌جای نشستن و اعتماد به دشمن و اکتفا به حرف زدن است. «تلاش کنید، کار کنید، ابتکار به خرج بدهید، نیروی حقیقی خداداد خودتان را به صحنه بیاورید، به میدان بیاورید،  با توکّل به خدا، با امید به کمک الهی، آن‌وقت خدا کمک خواهد کرد. امّا اگر چنانچه نشستید به انتظار اینکه شیطان -آن هم شیطان اکبر- بیاید کمک کند، آن وقت همان «کَسَرابٍ بِقیعَةٍ یَحسَبُهُ الظَّمئانُ ماءً» خواهد بود، خیری از او به ما نمی‌رسد. 19/11/95»

اقدام و عمل به‌جای وقت تلف‌کردن برای سراب
فرصت آمریکای بدون بزک برای کشور باید این باشد که همگان این واقعیت را متوجه شوند که «وقتی اجازه نمیدهند شما برای زمین خودت از بیرون آب بیاوری» به‌جای اینکه توان و زمان کشور به انتظار سراب‌های پوچ و دوراهی‌های القایی و دروغینی هدر داده شود که شیطان تلاش می‌کند با اخلال در دستگاه محاسباتی مردم و مسئولان، آنها را واقعی جلوه دهد، «باید چاه حفر کنی و از درون زمین خودت آب بیرون بیاوری تا محتاج ‌آب آن همسایه‌ی بخیل نباشی؛ باید از درون خود استمداد کنیم و بتوانیم کارها را پیش ببریم. 1/1/94»

 

:: انتهاي پيام ::

 
 
 

کد خبر: ٥١٦٩٨٠     تعداد بازدید تعداد نمایش: 517

       تاریخ مخابره: سه شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٥  / زمان: ١٤:٤٥  / شماره مطلب: ٥١٦٩٨٠               سرویس خبر: پيشنهاد سردبير

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • «وب سايت نهاد » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • «وب سايت نهاد» از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به پايگاه اطلاع رساني نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي استان آذربايجان غربي می باشد