حجت الاسلام بیگی:تاانتقام شهیدسلیمانی وهمراهانش راازدشمنان اسلام نگیریم،آرام نخواهیم نشست

اولین یادبود شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با رعایت پروتل های بهداشتی و حضور دانشگاهیان برگزار شد .

حجت الاسلام و المسلمین دکتر بیگی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی، ظهر امروز 15 دی ماه با حضور در مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه، در نخستین یادواره بزرگداشت سردار شهید سپهد سلیمانی و ابومهدی المهندس و شهدای همراه، که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه برگزار شده بود شرکت کردند و بیان کردند که شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی از میان ما نرفته اند بلکه همانگونه که در آیه 169 سوره آل عمران ذکر شده، کسانی که در راه خدا شهید شده اند، زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند.

ایشان همچنین افزودند که شهدا قبل از شهادت خود، نحوه شهادت خود را انتخاب می کنند که چگونه به شهادت برسند و سردار سلیمانی نیز در صحبت با یکی از فرزندان شهیدان اسلام، آرزوی خود را بیان کرده بودند که دوست دارند همچون شهید مغنیه، به شهادت برسند. حجت الاسلام و المسلمین دکتر بیگی، با بیان این موضوع فقهی که غسل میت بر شهید واجب نیست و اگر کسی بدن مبارک شهید اسلام را لمس کند، غسل مس میت نیز بر او واجب نبوده، آن را یکی از دلایل زنده بودن شهدا بیان کرد. ایشان در پایان سخنان خود افزودند: داغی که شهادت سردار سپهد سلیمانی بر دل های ما نهاده، آرام گرفتنی و خاموش شدنی نیست و تا انتقام این شهدا را از دشمنان اسلام و مسلمین نگیریم، آرام نخواهیم نشست.

این مراسم با مداحی دانشجویان و زیارت دعای فرج و تجدید بیعت حضار با شهدای گمنام دانشگاه، به پایان رسید. لازم به ذکر است تمامی پروتکل های بهداشتی در این مراسم رعایت شد.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *