تجدید عهد کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با شهدای گمنام دانشگاه در سوم خرداد ماه ۱۳۹۹

جمعی از کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه به مناسبت سوم خردادماه سالروز فتح خرمشهر بر سر مزار شهدای گمنام آرمیده در یادمان شهدای دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه برای تجدید پیمان با آرمان های امام و شهدا حضور یافتند

در طی این برنامه بعد از نثار فاتحه توسط کارکنان دانشگاه حجت الاسلام والمسلمین رستمی معاون نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی گفت :

سوم خرداد نقطه عطف تاریخ انقلاب اسلامی بلکه تاریخ ایران عزیز است. و انسان هوشمند خصوصا مومن انقلابی از حوادث و تاریخ گذشته، برای رسیدن به آینده بهتر، درس ها می گیرد.

از جمله درسهای دوران دفاع مقدس خصوصا آزاد سازی خرمشهر پیروزی اراده الهی بر اراده شیطانی و استکبار است. و این سنت قطعی الهی است که سنت الهی تخلف ناپذیر است.

وی در ادامه افزود :

درس دیگر عملیات «الی بیت المقدس» این است که توجه کنیم، شرط دریافت نصرت الهی در میدان های سخت تلاش های مجاهدانه ای و مخلصانه ی ومهمتر از همه ولایت پذیری است.

فتح خرمشهر حاصل تلاش های رزمندگانی فداکاری امثال سلیمانی ها است که همه مدیون این ایثارگران هستیم. ایثارگرانی که برای تحقق نظام اسلامی که مقدمه تمدن نوین اسلامی و عصر ظهور است جانفشانی کرده اند.

حضرت امام بعد از فتح خرمشهر خطاب به برخی از رزمندگان ایرانی که به لبنان رفته بودند فرمودند : راه قدس از کربلا می گذرد.

چند سالی است که به عنایت الهی و با تلاش مدافعان حرم ، حایر حسینی و کربلا معلی از اشغال حزب بعث فتح گردیده که هر ساله در اربعین حسینی سیل زایران مشتاق،  قدرت مسلمانان خصوصا  شیعیان را به رخ استکبار جهانی می کشد.

برای فتح قدس  بعد از فتح کربلا از اشغال حزب بعث ،خرمشهرها در پیش داریم. برای فتح خرمشهر ها باید در مکتب سلیمانی از عملیات بیت المقدس درسها گرفت.

قاسم سلیمانی یادگار خرمشهر ، مجاهدی عارف، دانش آموخته مکتب خمینی و ذوب در ولایت بودند که در عرصه های نظامی و سیاسی  مخلصانه از هیچ کوششی برای نظام اسلامی دریغ نورزید. و سر انجام مزد مجاهدانه با اخلاص خویش را دریافت نمود.

وی در ادامه به بیان این نکته پرداخت :

اکنون که رزمندگان نظام اسلامی در عرصه ی اقتصادی  کارزار می کند قطعا راه برون رفت از مشکلات و شرط پیروزی در این خرمشهر اعتماد به نصرت الهی ، تلاش های مجاهدانه، ولایت پذیری و اعتماد به توان داخلی و جوانان انقلابی است همان گونه که در فتح خرمشهر سال 61 ، حضرت امام خمینی (ره) به جوانان انقلابی اعتماد نمودند که برگ زرینی برای انقلاب رقم خورد.

از خداوند منان  در این روز پایانی ماه مبارک ملتمسانه مسالت داریم که اخلاص سلیمانی را به همه ی ما در دنیا عطا فرماید . در آخرت حشرمان  را با شهدای فتح خرمشهر و خرمشهر ها  رقم بزند.

کلمات کلیدی
حجت غلام زاده
تهیه کننده:

حجت غلام زاده

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *